Rendivarustus sobib nii koolitusteks kui edasiseks oskuste arendamiseks – kohe poodi minnes valiksid tõenäoliselt liiga suure laua ja liiga väikse purje, aga meilt võid alati küsida “mis mulle tänase tuulega sobiks” ning saada purje mis on naaatuke suurem kui see, mida oleksid ise plaaninud. Samuti liigutakse sageli oma igale ilmale sobiliku varustuse suunas sammhaaval ning rent annab hea võimaluse kombineerida.
Renditav surfivarustus:
Purjelauad: Starboard Start M (205l), Starboard Rio M (205l), Starboard Rio S (175l ja 150l)
Taglased: Starboard Start (3.0 ja 5.0 m²), Neilpryde Xperience (3.3, 4.7 ja 6.2 m²), Neilpryde Solo (4.0, 5.5 ja 7.0m²), Neilpryde One (2.0m²)
LISAKS: Starboard SUP (stand-up paddleboard) ja tandemlaud Gemini (350l)
Purjelauad
Starboard Start
Start M on eriti lai, stabiilne ja tugev 205-liitrine svertlauad mis on loodud nimelt õppimiseks ja õpetamiseks – praam, mille pehme EVA-kattega tekil võib rahulikult ringi jalutada. Jalgade õige asendi leidmiseks on eri värviga tähistatud alad algajast edasijõudnuni, aga erinevalt kõrvalolevast pildist ei ole neil harilikult jala-aasad külge kruvitud – vähem koperdamist, mugavam pardale ronida. Kogemuste kasvades saab sverdi (ehk “käsipiduri”) sisse tõmmata vähendades veidi stabiilsust ja muutes kursi hoidmise raskemaks, aga saades juurde kiirust ja julguse mõelda sverdita laua soetamise peale.
» Start info tootja kodulehel (mudelid erinevad aastakäikude lõikes)
Starboard Rio
Ka Rio on alustaja svertlaud, peamise erinevusena Startist toob ametlik kirjeldus esile värvivaliku mis pidavat eratarbijale rohkem peale minema. Rio M on isegi mahult sama ehk 205-liitrine, lisaks on pakkuda kaks erineva aastakäigu Rio S lauda mahtudega 175 ja 150 liitrit mis on märgatavalt kiiremad ja (eriti 150-ne) kergemini juhitavad. Harilikult on mõnel Riol peal jala-aasad sest kogemuste kasvades ja glissile lähemale liikudes tekib oskus neid sihipäraselt kasutada. Pildilt nähtub muideks lauamudelite varieeruvus aastate lõikes: muutub nii pakutavate mahtude valik kui kuju, 150l svertlauast võib Starboardi valikus ainult unistada (Roostal saab vähemalt proovida).
» Rio info tootja kodulehel (mudelid erinevad aastakäikude lõikes)
Starboard Gemini
Tandemlaud Gemini (350 l) sobib nii kahekesi seilamiseks, õpetamiseks (õpilane ees, õpetaja taga) kui ka 100++ kaalus või erilist stabiilsust soovivale algajale üksinda kasutamiseks (rehkenduste järgi on 205l ideaalne alustamiseks kehakaalule 90kg ja 350l peaks lahedalt ära kandma 185kg).
» Gemini info tootja kodulehel (mudelid erinevad aastakäikude lõikes)
Starboard SUP
SUP ei ole tegelikult purjelaud vaid lainesurfilauast arendatud stand-up paddleboard. Kuigi mõnele neist saab soovi korral ka purje peale panna on peamine liikumisviis seistes (või põlvitades) mõlamine – mis kaugelt vaadates jätab mulje vee peal kõndimisest*. Eriti mõnus merejalutuskäiguks juhul, kui tuul otsustab ära minna ja vesi on sile-sile, näiteks päikeseloojangu paiku (jajah, sellepärast ongi meil SUPe 2, üks natu suurem ja teine väiksem).
» SUP’ide info tootja kodulehel (mudelid erinevad aastakäikude lõikes)
Taglased
Taglaste valiku alguses on samuti Start (3.0 ja 5.0 m²) mis on Starboardi õppepuri – kerge ja vastupidav, sest esimeste meretundide peamine ülesanne on saada puri veest kätte, võtta sisse õige sõiduasend … ning vaadata, et tuul purje kohe tagasi vette ei saadaks. Ja kui saadab siis harjutada purjest mööda kukkumist. Tugevama tuulega läheb see pehme puri aga liiga tuult täis ning tuleks näiteks sama mõõtu Xperience’i vastu vahetada.
Neilpryde Xperience (3.3, 4.7 ja 6.2 m²) oskab juba kuju hoida, aga on sellest tingituna ka tiba raskem. Kui sikutamise faas läbitud ja tuul hakkab purjes püsima on see väga hea puri oma võimete proovilepanemiseks enne oluliselt õrnemate kilepurjede juurde minekut – ning miks ka mitte hiljem, kui hakkad katsetama trapetsis sõitu ning saad teada millise lennu üks korralik katapult annab (Xperience’del on reeglina küljes ka trapetsiaasad). » Xperience info tootja kodulehel
Neilpryde Solo (4.0, 5.5 ja 7.0m²) on harrastaja kilepuri, kerge ja lihtne käsitseda, mõeldud nimelt tiba suurematele alustaja-laudadele. Võtab ka väiksema tuulega hoo üles ja aitab mõelda selle peale, et nüüd peaks küll olema aeg hakata mõtlema oma varustuse peale. Aga loomulikult on seda hea rentida ka siis, kui satud Roostale tuulega mille jaoks endal sobivat taglast veel pole (tasub muidugi kohe hommikul platsis olla, sest hea tuulega on ka Xperience’i järgi kõva nõudmine). » Solar info tootja kodulehel (sarnaseim Solole 2011 kataloogis)
Ja Neilpryde One (2.0m²) on mõistagi hea selleks, et kogu pere saaks surfikogemuse ning heameelega rannas kaasa tiksuks. Sõltuvalt kasvust sobib juba 7-8-9-aastasele alustajale (jah, neile leiab ka kalipso ja surfivesti). » One info tootja kodulehel
_____
* vee peal seismine on muideks ka veepolitsei poolt sallitud tegevus: «Vaatasin ükskord, et kaks inimest seisavad Tallinna lahel vee peal,» kirjeldas komissar [Toomas Lindjärv] ühte naljakat juhtumit. «Sõitsime lähemale vaatama, et mis toimub. Tuli välja, et inimesed seisid purjelaual, mingi mõla oli neil ka, millega aerutasid. Keelata seda ei saa, kui ollakse kained.»